• iluzyt.pl | recenzje, wywiady, książki
MOJA LISTA LEKTUR

Książki
przeczytane

Wielka lista książek

Ponad pół tysiąca lektur prosto z mojej bazy danych.

Nie o wszystkim, o czym czytam, piszę. Czasem tylko oceniam. A czasem i tego nawet nie robię. Lubię natomiast spisywać to, co czytam. I tak właśnie powstała poniższa lista.

Dane pochodzą z serwisu Biblionetka. Biblionetka to takie fajne miejsce w Internecie, które, między innymi, pozwala na tworzenie listy przeczytanych (i ocenionych) książek.

Responsywna tabelka

Dane otworzą się wszędzie, ale i tak najlepiej korzystać z nich na ekranie komputera. Plusik przy identyfikatorze książki - o, taki: + - rozwija ukryte szczegóły. Tabelkę można sortować po dowolnej sensownej kolumnie, szczególnie po ocenie. Domyślnie, na starcie, książki posortowane są tak, aby ostatnio oceniane były najpierw (mają najwyższy ID).

Oceny

Skala biblionetkowa, szkolna: od 1 [] (beznadzieja) do 6 [] (rewelacja). Ocena jest mocno umowna i zależna od chwili, w której książkę oceniałem. Pewnie dzisiaj oceniałbym inaczej coś, co jeszcze 10 lat temu zwalało mnie z nóg. Obok średnia ocen z Biblionetki i ilość oceniających. Dopiero to wszystko daje pojęcie, czy ksiażka faktycznie jest warta uwagi.

Opcje

Sortowanie, filtrowanie, linki do recenzji, powiązanie z Biblionetką. Cykle, serie i popularność. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Przeszukiwanie

Po prawej, u góry, znajduje się pole [Szukaj]. Mechanizm wyszukuje dane we wszystkich polach tabelki. Najfajniej szuka się po słowach kluczowych (tzw. tagach), niezła zabawa :)

? książek, pełna lista Usuń filtr

ID Tytuł Autor Ocena Tytuł oryginalny Język oryginalnyKategoriaGatunekFormaCyklRok wydaniaRok wydania w PolsceŚrednia ocenaLiczba oceniającychTagiBiblionetka
ID Tytuł Autor Ocena Tytuł oryginalny Język oryginalnyKategoriaGatunekFormaCyklRok wydaniaRok wydania w PolsceŚrednia ocenaLiczba oceniającychTagiBiblionetka

Moje oceny

Oceny czytelników biblionetki (zaokrąglone do połówek)

Najpopularniejsi autorzy

Najpopularniejsze gatunki