• iluzyt.pl | recenzje, wywiady, książki
Fabien Nury, Brüno Thielleux

Tyler Cross: Black Rock”

Spotkanie na molo jest krótkie, a zlecenie - nietypowe. Kiedy jednak o przysługę prosi sam sędziwy capo di tutti capi Giuseppe Di Pietro... no cóż, odmowa raczej nie wchodzi w rachubę. Tym bardziej, że dziadyga-makaroniarz ma konkretny, finansowy argument. Jak to mawiają, pecunia non olet - okrągłe sto pięćdziesiąt tysięcy baksów na ulicy wszak nie leży.

ZOBACZ RECENZJĘ »
Alan Moore, Dave Gibbons

Strażnicy”

Uśmiechnięta, żółta przypinka leży w kałuży krwi. Czerwona plama na chodniku i to żółte, absurdalnie radosne kółko to jedyne ślady - tu, na dole - po dramacie, który rozegrał się ponad 20 pięter wyżej, w jednym z apartamentów. Szkło z rozbitego okna i zwłoki Edwarda Blake'a już sprzątnięto. Krew pewnie trudniej zmyć.

ZOBACZ RECENZJĘ »
Magdalena Grzebałkowska

Komeda. Osobiste życie jazzu”

Jak było? Banalnie? Tak po prostu przewrócił się i walnął głową w krawężnik? Wpadł do pustego akurat basenu? Pijany i wkurzony Hłasko zepchnął go ze skarpy? Nie, nie... to wszystko brzmi strasznie pospolicie. Głupio. Więc pewnie sprzedał go Polański. Diabłu, oczywiście. Taak, sukces "Dziecka Rosemary" wymagał krwawej ofiary...

ZOBACZ RECENZJĘ »
Kinga Krzemińska

Anima”

Myślę, że długo już nie wytrzymam... Serce wali... wiem, że mnie już czują, wiem, wiem... Dźwięki się zmieniają... Nie wyjdę... żywy z tej wsi. Nie dadzą mi dotrwać do rana. Zginę tu. Co ci ludzie narobili?

ZOBACZ RECENZJĘ »
108

recenzji książek

532481

wyświetleń recenzji

208

komentarzy do recenzji

 
19

notatek

4265

wyświetleń notatek

0

komentarzy do notatek

 
4

wywiadów

132690

wyświetleń wywiadów

20

komentarzy do wywiadów