• iluzyt.pl | recenzje, wywiady, książki
Timothe Le Boucher

Dni, których nie znamy”

Poniedziałek. Ponaglany dźwiękiem budzika wyskakujesz z łóżka i - spóźniony - gnasz do pracy. Na miejscu odkrywasz, że jest wtorek. Ale że jak to? Przespałeś cały poprzedni dzień?

ZOBACZ RECENZJĘ »
Michał Rusinek

Zero zahamowań”

Muszę przyznać, że chyba pierwszy raz w życiu nie wstydzę się przyznać do nieznajomości tematu, który omawia autor książki. Zwykle jest odwrotnie: świadomy czytelnik jednak wstydzi się swojej niewiedzy i zrobi wszystko, żeby ewentualne braki wiedzy/wykształcenia uzupełnić. Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana: wspomniane braki można względnie łatwo nadrobić, ale... to boli.

ZOBACZ RECENZJĘ »
Fabien Nury, Brüno Thielleux

Tyler Cross: Black Rock”

Spotkanie na molo jest krótkie, a zlecenie - nietypowe. Kiedy jednak o przysługę prosi sam sędziwy capo di tutti capi Giuseppe Di Pietro... no cóż, odmowa raczej nie wchodzi w rachubę. Tym bardziej, że dziadyga-makaroniarz ma konkretny, finansowy argument. Jak to mawiają, pecunia non olet - okrągłe sto pięćdziesiąt tysięcy baksów na ulicy wszak nie leży.

ZOBACZ RECENZJĘ »
Bartosz Szpak

Czarne źródło”

Pim pam pim pum... Space: the final frontier. These are the voyages of the captain Marlow's starship. Its mission: to boldly go where only one man (and his crew) has gone before!

ZOBACZ RECENZJĘ »
110

recenzji książek

536949

wyświetleń recenzji

208

komentarzy do recenzji

 
24

notatek

4793

wyświetleń notatek

0

komentarzy do notatek

 
4

wywiadów

132973

wyświetleń wywiadów

20

komentarzy do wywiadów