• iluzyt.pl | recenzje, wywiady, książki

Kinga Krzemińska

Anima”

Myślę, że długo już nie wytrzymam... Serce wali... wiem, że mnie już czują, wiem, wiem... Dźwięki się zmieniają... Nie wyjdę... żywy z tej wsi. Nie dadzą mi dotrwać do rana. Zginę tu. Co ci ludzie narobili?

ZOBACZ RECENZJĘ »

Rafał Mikołajczyk, Stanisław Lem

Niezwyciężony”

Krążownik kosmiczny "Niezwyciężony" ląduje na planecie Regis III w konstelacji Liry. Misja, którą ma do wykonania, jest nie tylko niełatwa, ale i niebezpieczna: należy odszukać bliźniaczy statek "Kondor", który przed kilku laty wylądował na tej pustynnej, niezbadanej wcześniej planecie. Statek, z którym łączność urwała się tuż po lądowaniu i który najwyraźniej zniknął bez śladu razem z ludźmi, którzy przybyli na jego pokładzie.

ZOBACZ RECENZJĘ »

Alan Dean Foster

Obcy”

Ikona kosmicznego survival horroru powraca w ślicznej, klimatycznej oprawie. Wielbiciele klasycznego już filmu Ridleya Scotta pewnie będą zachwyceni. Pytanie brzmi jednak: czy powieść broni się literacko? Jak wygląda nowe tłumaczenie Piotra Cholewy? I czy to wszystko w ogóle ma znaczenie, kiedy książka oparta jest na scenariuszu TEGO filmu?

ZOBACZ RECENZJĘ »

Jean-Christophe Chauzy

Reszta świata t.1”

Dzień, w którym skończyła się normalność, zapowiadał się całkiem zwyczajnie. Wreszcie koniec wakacji, dzieciaki zaopiekowane (po prawdzie - na jeden dzień, ale dobre i to!), pora spakować manatki i wrócić do miasta.

ZOBACZ RECENZJĘ »
105

recenzji książek

485634

wyświetleń recenzji

202

komentarzy do recenzji

 
19

notatek

675

wyświetleń notatek

komentarzy do notatek

 
4

wywiadów

129652

wyświetleń wywiadów

20

komentarzy do wywiadów