• iluzyt.pl | recenzje, wywiady, książki
Timothe Le Boucher

Dni, których nie znamy”

Poniedziałek. Ponaglany dźwiękiem budzika wyskakujesz z łóżka i - spóźniony - gnasz do pracy. Na miejscu odkrywasz, że jest wtorek. Ale że jak to? Przespałeś cały poprzedni dzień?

ZOBACZ RECENZJĘ »
Michał Rusinek

Zero zahamowań”

Muszę przyznać, że chyba pierwszy raz w życiu nie wstydzę się przyznać do nieznajomości tematu, który omawia autor książki. Zwykle jest odwrotnie: świadomy czytelnik jednak wstydzi się swojej niewiedzy i zrobi wszystko, żeby ewentualne braki wiedzy/wykształcenia uzupełnić. Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana: wspomniane braki można względnie łatwo nadrobić, ale... to boli.

ZOBACZ RECENZJĘ »
Fabien Nury, Brüno Thielleux

Tyler Cross: Black Rock”

Spotkanie na molo jest krótkie, a zlecenie - nietypowe. Kiedy jednak o przysługę prosi sam sędziwy capo di tutti capi Giuseppe Di Pietro... no cóż, odmowa raczej nie wchodzi w rachubę. Tym bardziej, że dziadyga-makaroniarz ma konkretny, finansowy argument. Jak to mawiają, pecunia non olet - okrągłe sto pięćdziesiąt tysięcy baksów na ulicy wszak nie leży.

ZOBACZ RECENZJĘ »
Alan Moore, Dave Gibbons

Strażnicy”

Uśmiechnięta, żółta przypinka leży w kałuży krwi. Czerwona plama na chodniku i to żółte, absurdalnie radosne kółko to jedyne ślady - tu, na dole - po dramacie, który rozegrał się ponad 20 pięter wyżej, w jednym z apartamentów. Szkło z rozbitego okna i zwłoki Edwarda Blake'a już sprzątnięto. Krew pewnie trudniej zmyć.

ZOBACZ RECENZJĘ »
110

recenzji książek

536947

wyświetleń recenzji

208

komentarzy do recenzji

 
24

notatek

4793

wyświetleń notatek

0

komentarzy do notatek

 
4

wywiadów

132971

wyświetleń wywiadów

20

komentarzy do wywiadów